Campionatos Galegos

Nos Campionatos Galegos (A falta do Campionato de Galicia Master e Absoluto) os nosos deportistas tiveron variadas e destacadas actuacións (ver Galerias de fotos) ...

 

 

O sábado 9 de Xuño tivemos triple cita nos Campionatos Galegos en Pontevedra, destacando as medallas de Pedro Reino (Sub-12) e Xoel Otero (Sub-14), tamén importantes as MMP.

Os resultados dos Sub-10 (Benxamíns) :

Miguel Custodia en Altura foi 6º con 1,01MMP en Pelota 22,93m
Iago Marín en Peso 6,47m en Pelota 18,64m
Carla Pérez en Pelota 12,55m

Os resultados dos Sub-12 (Alevíns) :

Pedro Reino en Lonxitude foi 2ºprata con 4,06m MMP en 60m 9,32
Paola Serantes en Altura 1,22 MMP en Peso 6,03m

Os resultados dos Sub-14 (Infantís) :

Xoel Otero en Altura foi 5º con 1,39 en Triple foi 3ºbronce con 9,98MMP
Lucía Sánchez en 220valados 37,57MMP en Triple 8,93MMP

Resultados do Campionato Galego Sub18 en Ferrol 26 Maio :

Lucas Señoráns en Lonxitude 4,14m
Zaira Fuentes en 100valados 21,46 MMP/ Lonxitude 3,36m

Resultados do Campionato Galego Sub16 en O Barco 27 Maio, destacamos a Prata de Clara Solla

Diego Alonso en 100m 13,07/ Triple 10,06m
Damián Méndez en 1000m foi 5º con 2,56,17 MMP
Giovanni Imparato en 300m 43,15 MMP
Angel Vieira en Martelo 17,50m
Clara Solla en 300valados 49,70 MMP medalla Prata/ Altura 1,39m
Nerea Magán en 100m 13,93 MMP/ Lonxitude 4,28m MMP
María Deza en Disco 21,01m
Uxía Nogueira en Disco 21,42m MMP

xoves 17 de Maio no II Campionato de Galicia de Relevos os nosos cadetes acadaron os seguintes tempos :

Andrea Cortés (suplente)
Lola Castro
María Deza
Nerea Magán
Clara Solla............4x100 con 55,20 foron 8ª (3ª Final B)

Brais Bemposta
Giovanni Imparato
Damián Méndez
Angel Vieira..........4x100 con 55,44 foron 5º

No Cto. Galego por Equipos Alevín celebrado o sábado 12 Maio, no que o principal era participar despois de tres temporadas, finalizamos no posto 18º, sendo Noa Nogueira a máis destacada o acadar o posto 11ª no 1000m.l.

Estos foron os resultados acadados este sábado no VII Campionato de Galicia sub12 por Equipos AL en Lugo polo noso equipo femenino :

Mariña Chaves en 60 m (11,08 MMP) en 4x60 (42,60)
Mara Abalo en 500 m (1,55,26) en Altura (0,85)
Noa Agesnesh en 1000 m (3,52,21)
Antía Caldas en Lonxitude (2,30)
Iria Vázquez en Peso (4,64)
Meryam Akasbi en Pelota (13,44) en 4x60 (42,60)
Noa Otero en 2000 marcha (16,10,36) en 4x60 (42,60)
Noa Rdguez en 4x60 (42,60)